Enne kui alustada rühmatreeningutega

Paljud inimesed arvavad, et rühmatreening on parim viis kaalu langetamiseks ning jõusaalitreening kehamassi lisamiseks. Just sellise loosungiga minnakse spordiklubisse. Paraku  selline teadmine pole päris  õige.

Alustame peamisest – mida tähendab aeroobne? Aeroobne koormus on füüsilise aktiivsuse tüüp, mille jooksul lihaste energiavarustus toimub rakusisese rasva „põletamisega” hapnikku kasutades. Selline koormus on madala (aeglase) intensiivsusega. Suurendades kehalise intensiivsuse aktiivsust organismis, energia vajadus kasvab ja  organismil  ei ole aega oksüdeeruda rasvhappeid (kuna see on aega nõudev protsess) ning seega läheb keha üle süsivesikute tarbimisele. See tähendab, et kui treenida väga intensiivselt, siis te rasva reserve väga palju EI KASUTA treeningu ajal. Mida kõrgem treeningu intensiivsus, seda vähem kasutatakse energiaks rasvhappeid ! See on teaduslik fakt.

Kui algaja läheb rühmatreeningusse, siis :

1. Ei oska ta koormuse intensiivsust kontrollida ning see osutub treenimata inimesel üldjuhul liiga kõrgeks. Rasv nii ei kao !

2. Rühmatreener viib tundi läbi kõva häälega mis lisab psühholoogilist entusiasmi ning algaja motiveerib ennast “ära jää teistest maha” ning füüsilise töö tegemise kiirus suureneb uuesti. Rasv nii ei kao!

3. Algajale keha pole kohanenud koormusega toime tulema ning tal töötavad valged lihaskiud (need, mis on piisavalt tugevad kuid mitte vastupidavad). Valged lihaskiud ei talu pikaajalist tööd ning selle tulemusena lihaskoe kao tõttu hakkab kaal langema. See selgitab esimesi nähtavaid tulemusi rühmatrennides käijatel. Kehakaal küll langeb aga rasv ei kao !

4. Algaja ei tunne ka harjutuste sooritamise tehnikat, mille rohkust pakutakse juba esimeses tunnis. Paraku rühmatreener ei saa seda trenni andes õpetada selliselt nagu vaja. Samuti  harjutuste tempo võib olla tihti liiga kiire. Seega, tekib psühholoogiline ebamugavus ja ebameeldiv tunne (kogu grupp näeb seda peegli peegeldusest). See  on tavapärane klassikaline algus, palju pingutust, vähe kasu!

Algaja ei tea oma südame- ja veresoonkonna võimekust. Isegi üksainus allpool  loetletud ilming näitab, et rühmatreening võib olla ka ebameeldiv ja ohtlik. Väga sageli esinevad sellised nähud: liiga kõrge pulss, õhupuudus, iiveldus, peavalu, pearinglus, valutavad põlved jne. Ei minda ju sealt sellist naudingut saama? Mitte just parim debüüt alguseks.



Kas kõik on siis nii halb? Lõppude lõpuks tahaks tunda rühmatreeningute eeliseid – kollektiivset tunnet ja positiivset emotsiooni. 

On väljapääs – alusta oma fitnessi sporditeed tervise kontrollist, võimaluse korral koormustesti analüüsist. Jäta paar nädalat, et veidi südame-veresoonkonna süsteemi ette valmistada. Mõistlik oleks selleks algul treenida end kardiotrenazööridel, kus saab koormust reguleerida vastavalt oma võimekusele. Lisaks vaja omandada  jõusaalis harjutuste  õige sooritustehnikat. Selleks on mõistlik pöörduda jõusaalitreeneri poole kes aitab teid nii teooria, kui ka praktilise poole pealt. Uskuge, selliselt toimides ennetate võimalike vigastusi. Ja ärge unustage, et kui soovite kehakaalu rasva arvelt langetada, siis peamine on oma toitumine viia vastavusse energia kulutusega. Kui te kõik need teadmised omandate, siis  saate kindel olla, et  rühmatreeningus ka keharasv kaob.

ПОДАРОЧНАЯ КАРТА

Сделай радость своим близким и подари к знаменательному дню самую важную вещь - ЗДОРОВЬЕ

ЗАКАЗАТЬ